Londra’nın güneyinde yangın çıktı

İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneyinde yerleşim alanlarına yakın iki geniş arazide çıkan yangınlar kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Arazilerin yakınında yaşayanlardan dumandan etkilenmemeleri için evlerinde kalmaları istendi.

Londra İtfaiye Teşkilatından (LFB) yapılan açıklamada, akşam saatlerinde Londra’nın güneyinde West Wickham ve Bexleyheath’de iki geniş arazide yangınların çıktığı, alevlerin kısa zamanda yaklaşık 2 hektarlık otlak alana yayıldığı belirtildi.

Açıklamaya göre, itfaiye ekiplerinin olay yerlerinde müdahaleleri halen devam ediyor ve arazilerin yakınında yaşayanlardan dumandan etkilenmemeleri için evlerinde kalmaları istendi.

İngiltere’de son haftalarda mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava şartları nedeniyle, özellikle Londra’da çok sayıda yangın meydana gelmiş, itfaiye teşkilatı yangınları kontrol altına almakta zorlanmıştı.

İngiltere tarihinin en sıcak günü

İngiltere’de 19 Temmuz’da hava sıcaklığı 40 santigrat dereceyi aşarak tüm zamanların en sıcak günü olarak kaydedilmişti.

İngiltere tarihinin en sıcak günü: Termometreler 40’ı geçti

Londra İtfaiye Teşkilatı ise Londra’nın dört bir yanında hava sıcaklığından kaynaklı yangınların çıktığı çok sayıda noktaya aynı anda müdahale etmek zorunda kalmıştı.

İtfaiye Teşkilatı, bir gün içerisinde sadece Londra’da toplam bin 446 yangına müdahale etmişti.

Benzer Gönderiler