Ataşehir'de görme engelliye saldırı kameralara yansıdı

Ataşehir’de görme engelli Kenan Baş, tanımadığı biri tarafından tekme tokat darbedildi. Aldığı darbelerle yere yığılan Baş, çevredekilerin araya girmesiyle kurtulurken, saldırı güvenlik kameralarına yansıdı.

36 yaşındaki Kenan Baş, yıllar önce geçirdiği ameliyat sonrasında yapılan yanlış tedavi nedeniyle görme yetisini kaybetti.

Ataşehir’de ev olarak kullandığı bir dükkanda yaşayan Baş, ekmek ve çekirdek almak için dışarı çıktı. Yaşadığı yerin yakınındaki fırına giderken Baş’ın koluna tanımadığı biri girdi.

Daha sonra tanımadığı kişi, Baş’ı rahatsız ederek takip etmeye başladı. Fırının ardından bakkala giren Baş, aldığı ürünün parasını verirken, biraz önce kendisini takip eden kişi de içeri girdi. Kenan Baş’a, aldığı ürünleri poşete koyarak bakkaldan ayrılacağı sırada, tanımadığı kişi tekme tokat saldırdı.

Bakkaldakilerin müdahalesine rağmen saldırgan Baş’a tekme atmaya devam etti. Bu sırada 36 yaşındaki Kenan Baş aldığı darbelerle yere düştü. Bir süre sonra bakkalın sahibi ve müşteriler, alkollü olduğu iddia edilen saldırganı durdurarak dışarı çıkardı.

Tanımadığı kişi tarafından darbedilen Baş, saldırgandan şikayetçi oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, saldırganı gözaltına aldı. Yapılan işlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan saldırgan serbest bırakıldı.

"Tehdit ediliyorum"

Şikayetini geri alması için tehdit edildiğini söyleyen Kenan Baş, "Fırından ekmeğimi aldıktan sonra bakkala gittim. Bakkaldan bir çekirdek alıp tekrar evime dönecektim. O esnada saldırıya uğradım. Bakkalın içerisindeki insanlar ayırmaya başladı. Polis, yarım saat sonra geldi. Suç duyurusunda bulunduk. Serbest kaldı. Mahkeme hala devam ediyor ama şikayetimi geri almam için tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok" diye konuştu.

"Saldırganı kesinlikle tanımıyorum"

Saldırganı kesinlikle tanımadığı belirten Kenan Baş, "Bir nedeni, bir sebebi yok. Alkollüymüş sözde. Alkollü olmasının arkasına sığınarak insanlara saldırmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Adam direkt koluma girdi. Darbetmeye başladı. Tokat atıp yerde tekmeledi. Bakkaldakiler yardım etti" dedi.

Fırın çalışanı Üzeyir Ergen ise "Kenan Abi’yi biz yıllardır tanıyoruz. Hem komşumuz hem bir abi gibi sevdiğimiz biri. Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gerçekten çok üzücü durum. Yani neden yapar ki bir insan bunu? Ne isteyebilir bu insandan yani görme engelli birisi" diye konuştu.

Görme engelli Baş’ın uğradığı saldırı bakkalın güvenlik kamerasına yansıdı.

Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.